Kā sievietei sevi pasargāt

Kā sevi pasargāt Saruna ar Dr. Mačuka Operatīvās ginekoloģijas klīnikas ginekoloģijas onkologu Dr. med. Ronaldu Mačuku. - Par laimi, arvien vairāk sieviešu rūp ne vien savs ārējais izskats, bet arī veselība, tajā skaitā ginekoloģiskā. Ko noteikti vajadzētu zināt un ievērot daiļā dzimuma pārstāvēm? -..

Dr.Roberts Škapars pēta, kā pēc izelpas diagnosticēt kuņģa vēzi

Iespējams, tāpēc, ka kuņģa vēzis savā ziņā ir kluss un simptomi ir nespecifiski, Latvijā šo audzēju nereti atklāj trešajā vai ceturtajā stadijā. Turklāt šādu pacientu mums ir krietni vairāk nekā Austrijā. Stāstā gan ir arī pozitīvā puse - zinātnieki patlaban strādā pie pētījumie..

Sportošana samazina 13 dažādu vēžu riskus

2016.gadā JAMA Internal Medicine publicētajā pētījumā konstatēta būtiska riska samazināšanās saslimt ar kādu no 13 vēžu veidiem cilvēkiem, kas regulāri nodarbojas ar fiziskajām aktivitātēm. Riska samazinājums onkoloģiskajām saslimšanām bija 20 un vairāk procentu salīdzinājumā ar mazakt..

5 veselīga uztura principi onkologa skatījumā

Savā pieredzē dalās nesen arvērtās privātās onkoloģijas klīnikas “Onkoklinika” (Tallinas ielā 1, Rīgā) ārsts, medicīnas doktors, onkoloģijas ginekologs, Ronalds Mačuks. Tas nebūs pārspīlēti, ja teikšu, ka gandrīz katrs otrais pacients pēc pārciestās operācijas vaicā: “Dakter..