Latviski English По-русски

Jānis Eglītis: par onkoloģijas ārstēšanas metodēm Latvijā

Pēc Latvijas onkologu asociācijas priekšsēdētāja Jāņa Eglīša vārdiem, kaimiņvalstīs (varbūt kaimiņvalstīs nemaz nevajag?) Lietuvā un Igaunijā pacientu ārstēšanai izmanto efektīvāku un veselību saudzējošāko personalizēto ārstēšanu.

Latvijā modernās onkoloģisko slimību ārstēšanas metodes atpaliek vismaz 10 gadus, citē Latvijas onkologu vadītāju Jāni Eglīti portāls Vesti.lv.

Pēc viņa domām, sistemātiskas ārstēšanas procesā Latvijas ārsti ir spiesti izmantot novecojušus medikamentus. Tomēr situācija atšķiras ne tikai Eiropā, bet arī citās Baltijas valstīs, Lietuvā un Igaunijā, kur arvien vairāk tiek izmantota efektīvāka un pacientu veselību saudzējošāka personalizētā ārstēšana.

Ārsts pauž bažas, ka drīz Latvija var kļūt par vienu no nedaudzajām kontinenta valstīm, kas turpina paļauties uz medikamentu un ārstniecības shēmām, kas parādījās vēl pirms 10-15 gadiem. Tādēļ ir svarīgi īstenot praksē programmu, kurā ir skaidri jānosaka, kādā laikā ir nepieciešams sasniegt vajadzīgo līmeni, un ieviest jaunas ārstniecības un medikamentu tehnoloģijas.

Problēma ir arī tā, ka finansējuma trūkuma dēļ, ik gadu tiek atlikta mūsdienīgo audzēju ārstēšanas medikamentu iekļaušana kompensējamo zāļu sarakstā, un tagad ir pēdējais laiks kaut ko mainīt.

Populārākie raksti

Dzemdes mioma

Dzemdes mioma

Zvanīt